Sık Sorulan Sorular

Kangen Water iyonizer cihazlarının kurulumu çok basittir, totalde 5-10 dakikalık bir işlem ile bir servis ihtiyacı olmadan kurulumu kendiniz yapabilirsiniz. Yukarıda video listesinde göreceğiniz üzere örnek bir kurulum videomuz mevcuttur.

Kangen Water cihazı hakkında artık tüm bilgilere sahipseniz, sizlere WhatsApp aracılığı ile ilettiğimiz tüm bilgilendirme içerikleri ve canlı su akademi platformumuzdaki bilgilendirme videolarını izlediyseniz ve fiyat konusunda da bizlerden bilgi aldıysanız ve artık iş cihaza sahip olmak aşamasına geldiyse bu aşamada neler yapmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz, gelin birlikte süreci inceleyelim. Kangen Watter Turkey distribütörlüğü olarak sizlere bu aşamada yardımcı oluyoruz.

Kangen Water cihazlarımız Japonya’da ISO-13485 tıbbi cihaz üretim sertifikasına sahip fabrikalarımızda üretilmektedir. Buradan Avrupa dağıtım merkezlerinden biri olan Fransa şubemize gelmektedir.

Türkiye’den vereceğiniz siparişler, Fransa şubemizden gelmektedir. Bu süreç 2022 Haziran, Temmuz ayından itibaren Enagic Türkiye ofisinden devam edilmesi planlanmaktadır. Bu tarih gündemdeki hastalık olaylarına göre uzayabilir, veya daha erkene alınabilir, tamamen normalleşme sürecine bağlı olarak ilerleyecek Global’deki değerler dikkate alınarak. Bu süre öncesinde cihaza sahip olmak isteyenlere ilgili süreci detaylıca anlatalım.

Bizlerden sipariş formu talep ediyorsunuz. Bu form içeriğinde sizlerden:

 • AD SOYAD
 • ÜRÜN TESLİMAT ADRESİNİZ
 • MAİL ADRESİNİZ
 • TELEFON NUMARANIZ
 • ÖDEME YÖNTEMİNİZ

Olarak sizlerden bazı ek bilgiler de isteniyor. Bu formu doldurmanız ile beraber bizlere taranmış halini veya iyi bir telefon kamerasına sahipseniz, yukarıdan kuş bakışı okunabilir detaylı halinin fotoğrafını çekip mail olarak bize iletiyorsunuz. 

Biz sizin adınıza Fransa şubemiz ile iletişime geçip, ilgili sipariş detaylarını iletiyoruz.

Ödeme tercihinize bağlı olarak, ödeme işlemi tamamlandıktan sonra, ödeme saatine göre cihaz aynı gün veya sipariş tarihinden sonraki gün DHL Ekpress ile kargoya veriliyor. DHL kargo operasyon sürecine bağlı olarak cihazınız 1-3 hafta içerisinde Türkiye gümrüklerine ulaşıyor, Bu süreçte sizlere önerdiğimiz güvenilir bir gümrük firması ile çalışarak cihazın gümrük işlemlerinde istenen KDV ve Gümrük vergisi tutarı ödendikten sonra cihaz adresinize yola çıkıyor. Gümrük işlemleri sonrasında 1-3 iş günü içerisinde adresinize ulaşmış oluyor. Totalde 10 ile 21 gün içerisinde adresinizde oluyor. 

 1. Japon gıda kodeksine göre ISO 13485 sahibi olan tek üretici.
 2. WAO Altın mühür ödülü (Su Kalite Deneği)
 3. Japon Geriatri Derneği üyesi 8000 doktor onaylı tek iyonizer
 4. En geniş plaka yüzeyi (465 inç-kare/plaka
 5. Tıbbi kalitede blok plaka (%99,97 saflık)- Metal zehirlenmesine karşı
 6. 48 yıllık başarılı sicil-1974 den beri
 7. Japon üreticden doğrudan satış
 8. Aşırı ısınma yapmadan non-stop 1 saat iyonizasyon
 9. En fazla ve en hızlı su akışı 6 litre/dakika
 10. Sürekli sabit değerde PH 11,5 ve 2,5 su üretebilen tek iyonizer
 11. E-temizlik sistemi olan tek iyonizer
 12. Sert sudan etkilenmez
 13. 230 Watt'a çıkabilen güç
 14. Uzun makina ömrü (15-25 yıl)
 15. 5 yıl parça ve işcilik garantisi

Kangen Water iyonize su cihazı fiyatını merak ediyor olabilirsiniz, bu aşamada fiyatı neden paylaşmadığımızı da merak ediyor olabilirsiniz, kısaca bunlardan bahsedelim. 

Kangen Water fiyatını henüz bu aşamada sizinle paylaşmamamızın sebebi henüz kangen water iyonizer cihazının fiyatını kıyaslayabileceğiniz  ilgili bilgilerin sağlanmamış olmasıdır. Fiyatı kıyaslayabileceğiniz bir bilgi birikimi sonrasında yani 1 saatlik bir bilgi sunum videosu içeriği ile elde edebileceğiniz bilgilerin sonrasında sizlere fiyat bilgisini paylaşabiliyoruz.

Yukarıda sizlere bahsettiğimiz canlı su akademi platformumuza şimdi ücretsiz kayıt olarak bu bilgi içeriğine hemen erişebilirsiniz.

Bilgi videosunun sonunda sizlere otomatik bir iletişim butonu alanı açılacaktır. Bu buton aracılığı ile bizimle iletişime geçtiğinizde sizlere otomatik fiyat bilgisini paylaşıyoruz. 

Kangen Water Enagic firmasının ürettiği iyonizer cihazıdır. 47 yıllık bir firma geçmişi olan bir iyonizer cihazı markasıdır, aynı zamanda iyonizer cihazları sektörünün kurucusu ve mucididir.  Kangen Water iyonizer cihazları ile sağlıklı suya ulaşabilirsiniz. 

Kahve makinesi kadar küçük bir cihazdır. Süper antioksidandır, 1 bardak kangen water ile 3-6 bardak portakal suyu kadar antioksidan içerir, yani antienfalamatuardır.

Mikro moleküler boyuttadır, yani su küçülür, vücutta her noktaya ulaşabilecek kadar mikromize olur.

Altıgen özelliği yapısına sahiptir, bu da kar tanesinin ve zemzem suyunun mucizevi özelliğidir. 

Yüksek bio enerji içerir, bunu bio enerji uzmanları ölçebiliyorlar, bunu voise enerjisi ile, kirlian enerjisi ile, kinezyonoloji ile ölçülüyor, bunu farklı bakış açılarıyla ölçebilirsiniz.

Aynı zamanda bildiğimiz alkali değil, iyonize alkali, arada da büyük farklar var, 

yani..

Bu dört başlıca özelliği ile canlı suyu üreten makinadır…

Adım 1: Filtreleme

Dahili Yüksek Dereceli Filtre kloru, hoş olmayan tat ve kokuyu filtreler ve Temiz Su üretmek için tortuları 5 mikrometreye kadar azaltır.

Adım 2: Elektroliz

Filtrelenen su, asidik ve alkali kısımlara ayrılarak birkaç elektrot plakası ve membrandan geçer. OH- (hidroksit iyonları) ve H+ (hidrojen iyonları) olarak ikiye ayrılır.

Hidrojen iyonları, katot (– yüklü elektrot) tarafından verilen elektronlarla reaksiyona girerek H2, moleküler Hidrojen oluşturur. Hidroksit iyonları kalır ve suyu katot çevresinde daha alkali hale getirir. Tersine, anoda yakın (+ yüklü elektrot), hidroksit iyonları anoda elektron verir ve sonunda O2 (Oksijen) oluşturur. Hidrojen iyonları kalır ve suyu anot çevresinde daha asidik hale getirir. İki tür su, membranlarla ayrılır ve farklı hortumlardan salınır.

* elektrot plakalarının sayısı makine modeline bağlıdır

Kangen Water ürün kataloğuna buraya tıklayarak veya menüden ürünler sayfamızdan ulaşabilir ve beraberinde özelliklerine de  ulaşabilirsiniz.

Sizlere normal kullanım alanları için önerdiğimiz cihaz modellerimiz soldan ilk 4 sıradaki modellerdir, diğer cihazlar, ofis/işletme ve banyo içindir. Ev kullanımı harici için tavsiye isterseniz WhatsApp aracılığı ile danışabilirsiniz.

Ev kullanımları için önerilerimiz: Kataloğumuzda gördüğünüz gibi 3. ve 4. model arasında 100 euro fark vardır ve biz şahsen 3. model bu aşamada daha ideal olduğunu söyleyebiliriz, çünkü daha fazla plaka (7 plaka) ve daha güçlü (-) ORP su üretiyor ve daha yüksek antioksidan değerleri mevcut…

2. ve 3. yani SD501 Plt. ve SD501 aynıdır sadece dış kasa tasarım değişikliği mevcut, dış tasarımı önemli değil derseniz 3. modelimiz SD501 diğer 2. cihazımız SD501 Plt.’a göre 300 Euro daha uygundur.

Geriye önerebileceğimiz 1. ve 3. cihaz seçenekleri kalıyor, 1. cihazımız Leveluk K8 iyonizer cihazı modelimiz en son yüksek teknolojiye sahip modelimizdir. Sunumlarda ve eğitimlerde anlattığımız cihazdır, 1. cihazımız K8 modeli, 3. cihazımız SD501’e göre plaka sayısı daha fazladır (8 plaka).

Bu sayede 3. cihaz SD501’e %16, diğer cihazlara göre %25-30 daha fazla -ORP değerlerine ulaşabiliyor, yani diğer tüm cihazlardan daha fazla antioksidan seviyesine ulaşıyor.

Beraberinde Güncel teknolojileri ve otomatik bakımı bünyesinde barındırır. Diğerlerine göre daha uzun kullanım ömrü mevcuttur.

Leveluk K8 Kangen Water şikayet edebileceğiniz bir ürün değildir. Belirttiğimiz gibi tüm güncel teknolojileri bünyesinde taşır. Kullanıcılarının kangen water yorumlarını inceleyecek olursak büyük bir oran Leveluk K8 modelini önermektedir.

Kangen Water iyonizer cihazlarının bünyesinde bir adet organik aktif karbon filtresi mevcuttur. Bu filtrenin tüketim miktarı yaklaşık 6.000 litredir. Bu miktar 4 kişilik bir ailenin yaklaşık 10-12 aylık kullanım miktarına eşittir. K8 Modeli için bu filtrenin fiyatı 93 Euro’dur. Aralık ve Haziran aylarında filtre indirimleri oluyor, Bu zamanda alırsanız 75-80 Euro ile satın alabilirsiniz. 

Cihazın bakımı var mı? sorusu için: Evet, cihazlarımızın bünyesinde otomatik bakım özelliği mevcuttur. Bu bakımı 15 günde bir gece yatmadan önce açıyoruz. Sabah kalktığımızda bakım bitmiş oluyor. Bu bakım için şirketimizin cihazlar için özel ürettiği limon tuzu tozu mevcut. Her bakımda sırasında 2 adet bu bakım tozundan ekliyoruz. Bu bakım tozunun maliyeti yıllık yaklaşık 40-50 Euro’dur.

Ayrı olarak pH11.5 ve 2.5 üretimi için bir iyon arttırıcı solisyona ihtiyacımız mevcut. Normalde içme suyu için bu tarz bir şeye ihtiyacımız yok, sadece pH11.5 ve pH2.5 üretiminde gerekli olan bir solisyondur. Bu su tiplerini çok fazla hayatımızda olmayacak fakat yine de yıllık olarak  kullanım miktarına bağlı olarak en az 3 adet eğer bir doktorsanız veya işletmenizin dezenfektan ihtiyaçları için kullanacaksanız 24 adet arasında değişmektedir. Bunun bize maliyeti  3 adet için 10 Euro’dur. 24 adet için 70 Euro’dur.

Yıllık masrafı totalde: Ev kullanıcısı için 140 Euro, bir işletme sahibiyseniz ve çok kullanacaksanız 200/270 Euro arasında değişmektedir.